Szary – czy jest odpowiednim kolorem do mieszkania?

Szary jest kolorem o bodaj największej liczbie odcieni. Powszechnie utarło się przekonanie, że jest to kolor mętny, mdły i smutny – zupełnie niepasujący do wnętrz. Od jakiegoś czasu jednak coraz więcej osób sięga w swoim mieszkaniu właśnie po ten kolor. Dlaczego? Otóż szary stanowi świetne tło dla praktycznie każdej aranżacji.

Przestronny salon

Szary jest znakomitym kolorem do salonu lub pokoju codziennego. Za jego sprawą wnętrze staje się eleganckie i szykowne. Jeśli nasz salon jest dosyć duży – możemy zdecydować się na ciemniejszy odcień lub połączyć go z jaśniejszym szarym na wybranych ścianach. Połączmy go z jasnymi dodatkami i intensywnym kolorem dodatków – całość będzie prezentowała się po prostu pięknie.

szary

Stylowa łazienka

Z duchem czasu zmieniają się także łazienki w naszych mieszkaniach. Niegdyś skąpane były w błękitach i różnych odcieniach niebieskiego, potem przeżywały natarcie intensywnych kolorów, a dzisiaj powracamy do naturalności i subtelnych rozwiązań. Szara łazienka doskonale komponuje się z czarnymi lub białymi dodatkami lub malowaną wikliną.

Nowoczesne biuro lub sypialnia

Odrzućmy przekonanie, że szary oziębi pomieszczenie. Nic bardziej mylnego! Świetnie sprawdzi się w sypialni lub biurze. Wystarczy dobrać białe dodatki i jasne meble. W sypialni możemy postawić na turkusowe albo błękitne dodatki, ocieplić odrobiną różowego lub czerwieni. Możliwości, jakie stwarza szary są praktycznie nieograniczone!

Przy współpracy http://www.nowemiastopruszkow.janpul.pl/

    1. Aga 19/10/2018

    Dodaj komentarz