Łazienka w stylu skandynawskim

Urządzanie łazienki jest zwykle związane z dylematami dotyczącymi jej wystroju. Ważne, by była ona funkcjonalna niezależnie od rozmiaru i układu. Warto postawić również na oryginalny wygląd, który będzie urzekał każdego domownika oraz przybyłych gości. Jednym z pomysłów na aranżację łazienki jest styl skandynawski.

Cechy łazienki w stylu skandynawskim

Łazienki w stylu skandynawskim łączą w sobie wygodę, funkcjonalność oraz oryginalny wygląd.  Wyróżniają się one przede wszystkim prostotą wykonania, minimalistycznymi formami oraz przewagą jasnych, najczęściej szarych i białych, kolorów. Nie może zabraknąć w nich drewna, które dodaje aranżacji przytulności. Ważne, by było ono dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Alternatywną do drewnianych elementów są płytki łazienkowe, które imitują wygląd drewna. Pomieszczeniu uroku dodaje również subtelne oświetlenie, umieszczone w różnych jego miejscach.

Jakie wybrać dodatki?

W łazienkach w skandynawskim stylu główną rolę odgrywają różnorodne dodatki. To dzięki nim chłodne wnętrza nabierają charakteru i wyrazistości. W przypadku wnętrz o stonowanej kolorystyce, niezbędne są dodatki w odcieniach pastelowego błękitu, zieleni czy różu. Ważne, by przy wyborze wyposażenia być konsekwentnym. Wykorzystujemy tutaj różnorodne akcesoria łazienkowe w takim samym kolorze. Wśród nich: mydelniczki, pojemniki na mydło i kosmetyki, kosze na śmieci i wiele innych. Warto postawić również na ozdoby drewniane lub ceramiczne. Powinny mieć one jednak prostą formę, pasującą do skandynawskiego stylu.

Aranżacja łazienki powinna opierać się na uprzednio wykonanym projekcie. Źródłem inspiracji do jego przygotowania, okazać się mogą liczne zdjęcia gotowych pomieszczeń. Dzięki temu wygląd oraz umiejscowienie każdego elementu będzie dobrze przemyślane, a urządzanie łazienki przyniesie wiele radości i satysfakcji.