Jak wybrać baterię do kuchni?

Wybór sprzętów do kuchni jest niezwykle ważny, gdyż w tej części mieszkania spędzamy naprawdę dużo czasu. Wybór baterii będzie podyktowany nie tylko względami ekonomicznymi i estetycznymi, ale przede wszystkim praktycznymi. Dużo zależy od tego, czy przeprowadzamy generalny remont, czy chcemy po prostu wprowadzić drobne zmiany w naszym mieszkaniu.

Ilość uchwytów

Bateria do kuchni

Przy wyborze baterii do kuchni musimy zdecydować, czy będzie ona jedno czy dwuuchwytowa. Ważne są tutaj oczywiście względy praktyczne, ponieważ w kuchni bardzo często mamy zajęte ręce i musimy wykonać coś tylko jedną ręką. W takim przypadku polecamy baterię jednouchwytową, gdyż tutaj zarówno temperaturę, jak i strumień wody możemy ustawić za pomocą jednego kurka.

Bateria sztorcowa

Baterię sztorcową warto zamontować wtedy, gdy przeprowadzamy w mieszkaniu generalny remont i możemy sobie pozwolić rozprowadzenie instalacji wodnej od nowa. Warto uczynić to także wtedy gdy wymieniamy meble i zlewozmywak. Wówczas baterię możemy umieścić albo w zlewozmywaku albo w blacie mebli

A może ścienna?

Oczywiście także bateria ścienna ma swoje zalety. Po pierwsze jest ona popularniejsza i nie wymaga remontu instalacji wodnej w naszym mieszkaniu. Bateria ścienna zamontowana jest w ścianie, tuż nad zlewozmywakiem. W razie zepsucia lub chęci wymiany, możemy bez problemu zastąpić ją nową. Koszt montażu jest też stosunkowo niższy.

Przy współpracy http://www.nowemiastopruszkow.janpul.pl/

  • Dodaj komentarz