Jak ożywić wnętrze za pomocą poduszek?

Każde, nawet najlepiej urządzone wnętrze potrzebuje dodatków. To dodatki nadają wnętrzu charakter i stanowią jego dopełnienie. Poduszki to jeden z tych elementów, który w salonie czy sypialni jest po prostu niezbędny. Warto sięgać po odważne printy i kolory, łączyć barwy, wzory i kształty. A wszystko po to, by nasze mieszkanie wyglądało jeszcze lepiej niż dotychczas.

Poduszki do sypialni oraz jak je stworzyć

Rzeczy, których potrzebujesz:
ozdobne poduszki, poszewki, materiał, maszyna do szycia

Poduszki do sypialni

1. Na początku zastanów się, ile poduszek będziesz potrzebować. W salonie ich ilość musi być ograniczona z racji tego, by nie przeszkadzały Tobie lub gościom. W sypialni natomiast możesz pozwolić sobie na małe szaleństwo. Jeśli posiadasz duże, podwójne łóżko – postaw na jak największą ilość.

2. Zwróć uwagę na wielkość – poduszki ozdobne nie mogą być ani za duże, ani za małe.  Nie mogą zajmować zbyt wiele miejsca, ale muszą być także dobrze widoczne.

3. Ważne jest, aby kolor i wzór wybranych przez Ciebie poduszek współgrał z wnętrzem. Nie koniecznie musisz wybierać dodatki w tym samym kolorze, co ściany. Wręcz przeciwnie – skup się na detalu i wybierz poduszki np. pod kolor dywanu, foteli czy doniczek.

4. Sklepy z dodatkami do domu prześcigają się w pomysłach. Znajdziesz w nich poduszki w najróżniejszych kształtach: kwadratu, owalu, koła, serca, kwiatu czy zwierzątek (te ostatnie znakomicie nadają się do dziecięcego pokoju). Ich ceny nie są wygórowane i niewiele różnią się od cen zwykłych kolorowych poduszek.

5. Jeśli posiadasz maszynę do szycia, możesz wykonać poduszkę samodzielnie. Wystarczy zakupić zwykłą poduszkę i materiał na fantazyjną poszewkę! Poduszka, którą wykonasz będzie niezwykła i jedyna w swoim rodzaju.

  • Dodaj komentarz