Jak dobrać odpowiednią kosiarkę do naszego trawnika?

Z pewnością wiele z nas marzy o pięknie utrzymanym ogrodzie, w którym będzie można spędzić wspaniałe wiosenne i letnie dni wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Podstawą większości ogrodów jest trawnik, który jest na bieżąco koszony. Jednak jak wybrać najlepszą kosiarkę, która sprosta naszym oczekiwaniom i poradzi sobie z rosnącą trawą?

Spalinowa czy elektryczna?

Jest to najczęściej pierwszy dylemat z jakim się spotykamy. Kosiarka elektryczna z pewnością sprawdzi się w kompaktowych ogrodach, w których powierzchnia koszonej przez nas trawy nie jest zbyt duża, a co najważniejsze nie znajduje się zbyt daleko od źródeł zasilania. Kosiarka spalinowa natomiast znacznie lepiej sprawdzi się na większych powierzchniach lub w ogródkach pozbawionych gniazdek doprowadzających prąd.

Odpowiednia kosiarka do ogrodu

Kosz na trawę – ważny element czy zbędny gadżet?

Jest to z pewnością znaczne ułatwienie i skrócenie czasu naszej pracy. Koszona trawa, trafia bezpośrednio do zamocowanego na obudowie kosiarki pojemnika, a co za tym idzie unikamy potrzeby jej grabienia. Raz na jakiś czas wystarczy wyłączyć kosiarkę, odpiąć kosz, wyrzucić jego zawartość i powrócić do dalszego koszenia.

Kosiarki traktorowe – wygoda podczas koszenia

Jest to z pewnością rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za wysiłkiem fizycznym. Wygodne siedzenie, lekko obracająca się kierownica, i duża powierzchnia koszenia znakomicie sprawdzają się na znacznych obszarach. Jeśli mamy do skoszenia kilka arów trawnika i w miarę prostej formie i kształcie, to z pewnością kosiarka traktorowa będzie idealnym rozwiązaniem.

Ogromny wybór maszyn i urządzeń przeznaczonych do koszenia trawy daje nam wygodę oraz dowolność ich zastosowania. Warto jednak do wyboru podejść w sposób rozsądny i wybrać taką kosiarkę, która nie tylko najbardziej nam się spodoba ale również sprawdzi się w naszym ogrodzie. Istotne jest też w takich sprzętach, zwrócić uwagę na gąsienice gumowe – https://www.serwis-kop.pl/pl/category/201-gasienice.

  • Dodaj komentarz