Jakie krzesła do jadalni wybrać?

Kuchnia lub jadalnia to centralna część naszego mieszkania, w którym spędzać będziemy dużo czasu. Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko aranżacja tego pomieszczenia, ale także stół i krzesła, jakie wybierzemy. Nie powinniśmy kierować się tylko walorami estetycznymi, gdyż te bardzo często bywają zgubne.

Podstawowe kwestie

Przede wszystkim pamiętajmy, że jedna osoba przy stole potrzebuje około 60 centymetrów, aby móc swobodnie siedzieć. Ustawić je powinniśmy wzdłuż blatu. Wybierzmy optymalną ilość krzeseł dla naszego stołu – nie za dużo, nie za mało. Co ważne – musi to być oczywiście parzysta ilość krzeseł. Na koniec: w żadnym razie nie ustawiajmy ich na rogach.

krzesładojadalniDopasowanie

Oczywistym jest, że krzesła muszą pasować do stołu. Tutaj do wyboru mamy dwie opcje: możemy zakupić krzesła w komplecie, wraz ze stołem lub dobrać je do niego samodzielnie. Starajmy się trzymać jednego stylu: jeśli stół jest nowoczesny, niech takie tez będą krzesła, w mieszkaniu urządzonym w stylu retro czy vintage, powinny znaleźć się stare, antyczne krzesła.

Wygoda

Co tu dużo mówić – krzesła powinny być przede wszystkim solidnie wykonane i bardzo wygodne. Im solidniejszy materiał wybierzemy, tym dłużej będziemy się naszymi krzesłami cieszyć. Zwróćmy uwagę na to, czy wybrane przez nas krzesła są funkcjonalne i czy pasują wysokościowo do stołu. Jeśli tak – oznacza to, że dokonaliśmy słusznego wyboru.

Przy współpracy: http://www.nasokratesa.homeinvest.pl/

    1. Do jadalni 19/11/2017

    Dodaj komentarz